SON DAKİKA

General Mobile Discovery Genel İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

16 Ağustos 2013'de eklendi

General Mobile Discovery Genel İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

General Mobile Discovery Genel İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Merhaba arkadaşlar,

07.08.2013 tarihinde adminimiz aracılığıyla almış olduğum General Mobile Discovery hakkında kişisel görüşlerimi sizlere aktarmaya çalışacağım.

Telefonu alır almaz ne kadar hafif ve ince bir cihaz olduğunu hissedebiliyorsunuz.Telefon elinizdeyken kalitesini hissedebiliyorsunuz galaxy S2nin hafifliği ve yapısı ile aynı hissi veriyor bana.Telefonu açınca ekran kalitesine hayran kalıyorsunuz. Kutu içinde çıkan jelatinide profesyonel bir arkadaşa yaptırmanızı tavsiye ediyorum yoksa ziyan edersiniz. Ekrana jelatin çekince bile netlikten ödün vermiyor hatta jelatini farketmeyen arkadaşlarımda oldu.

Gelelim kullanıma; cihazı açtık ayarlarımızı yaptık ve tarayıcımızdan sayfalar arası geçişe göz attık hızı inanılmaz. aynı wifi ağına bağlı galaxy s2 ile deniyoruz general mobile discovery’nin sayfa görüntüleme hızı 2 kat daha hızlı. Telefonda uygulama yöneticisi diye bir uygulamayla karşılaştım bütün önbelleği tek tıklamayla temizleyebiliyor açık programları yine tek tıkla kapatıp ram’dan kazanç sağlıyor. Hoş hiç bir programı kapatmasakta telefonda bir yavaşlama hissedilmiyor. Ama ne olursa olsun cihazımızın android olduğunu ve küçük takılmalar olabileceğini unutmayın. Ben şahsen takılma yok diyene inanamıyorum takılma nadiren çok hızlı kullanımlarda gözlemlenebiliyor buda android olan bütün cihazların ortak sorunu o yüzden general mobile discovery ile bir alakası yok.

General Mobile Discovery ve S3 ün dış yüzeyi ile ilgili kıyaslama videosu izlemiştim orda S3 ün arka kapak yüzeyi parlak Discovery’nin ise mat bir yüzeye sahip olduğundan bahsetmişlerdi ama benim Beyaz Renkli General Mobile Discovery’min arka kapağının mat gibi bir hali yok aksine parlak bir yüzeye sahip ve yaldızlı bir beyaz renge sahip.

Kamera olarak yine S2 ile test ettik aynı ortamda discoverynin çektiği fotoğraflar daha parlak çıkıyor bu çok büyük derecede değil ama mutlaka bazı kullanıcılar rahatsız olacaklardır.Benim görüşüm parlaklığın sebebi General Mobile Discovery’nin flaşı çok güçlü ve bunun yanında kameraya çok yakın. flaşın ışığı lens’e sızıyor bu yüzden parlak fotoğraflar çıkıyor. bu dediğimi görmek isteyen General Mobile Discovery sahipleri parmağıyla kameranın önünü kapatıp fotoğraf çeksinler. Flaşın kameranın önüne sızdığını görecekler. Eğer ışık sızmaysaydı foto simsiyah çıkacaktı ama sizin çektiğiniz fotoda parmağınızın rengini göreceksiniz.Ayrıca fotoları yaklaştırınca haif kumlanma görülüyor. Bu kumlanmayı genellikle kapalı ortamlarda daha çok yapıyor çünkü tüm denemelerime rağmen gündüz açık havada bol ışıklı çektiğim fotolar kadar net fotoğraf çekemedim.Gece çekimide her telefonun olduğu gibi idare eder seviyede.Cihazı alacakların kameraya takılmamasını öneririm tatmin eder merak etmeyin.

Cihazda dahili bellek 4GB fakat zaten sistem 3GB  kullanıyor size kalıyor 1GB. Bu yüzden yüksek boyutlu oyunları telefona hafıza kartı takmadan kurup oynamanız mümkün olmuyor.

 

General Mobile Discovery’de çift hat kullanımında şuana kadar bir sorunla karşılaşmadım tabi bulunduğum yer itibariyle 3G kullanamıyorum o yüzden Çift hatta 3G konusunda bir bilgiye sahip değilim.Yalnız cihazı aldığım gün tek hatla 3G den 2G ye ve 2G den 3G yegeçişlerde hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Şimdilik gözlemlerim bunlar.Gözlemlerim arttıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

musti

Fethiye'de yaşıyorum ve 20 yaşında telefon tamirini öğrendim ve 2 yılda bir üniversite bitirmek hobilerim arasındadır...
Başlıklar: , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

19 Aralık 2012, 21:44

Samsung Galaxy S2 t9 nasıl kapatılır ?

Samsung Galaxy S2de t9 kapatmak aslında gayet basit . Sadece ismi alıştığımız gibi değil . Biz ona t9 demeye alışmış olsak da S2 de öngörücu olarak geçiyor .

Mesaj yazarken altta ayar simgesine tıklayınca öngörücü yazı kismini kapatınca tamamdır. Artık özgürce mesaj yazabilirsiniz. Açmak için de aynı şekilde ayni yerden halledebilirsiniz.

musti

Fethiye'de yaşıyorum ve 20 yaşında telefon tamirini öğrendim ve 2 yılda bir üniversite bitirmek hobilerim arasındadır...

Devamını Görüntüle