SON DAKİKA

HTC ChaCha Donma Sorunu

HTC ChaCha Donma Sorunu

Htc chacha hem dokunmatik hemde fiziksel tuşları bulunan android 2,3,5 versiyonu ile piyasada bulunan android meraklıları için başlangıç niteliğinde bir cihazdır. Birçoğumuz telefonun güzelliğini bir çoğumuz kullanışının güzel olabileceğini düşünüp htc chacha sahibi olduk. başlangıç için düşünülebilir fakat size hiç bir koşulda tam bir android keyfi yaşatamaz. nedenlerine gelecek olursak her tarafından kırpılmış özellikleri bizi çoğu zaman kısıtlar ve htcnin pazarlama stratejisi nedeni ile özellikleri düşük tutulmuş bir cihazdır ChaCha. Yazılım desteği kesinlikle ve kesinlikle alamayacağımız bir cihaz olmasıda kullanıcıların en büyük kanayan yarasıdır bence. asıl konumuza dönecek olursak siz ne zaman androidi çözerseniz işte o andan itibaren ChaCha size yetersiz kaldığını hissettirecek derecede donmalar yapıp işleri zorlaştıracaktır. siz ne kadar profesyonelleşirseniz chacha’nız o kadar tepkisiz kalacaktır.

Ne olursa olsun chachanın donma sorununu tek bir nedene bağlamamız imkansızdır. Başlangıçta yeterli gibi görünen 512 mb ram üstüne 800 mhz single işlemci ile size o düşündüğünüz performansı veremez ChaCha. Bir diğer problemde dahili belleğin çok saçma ama 150 mb olmasıdır.Sadece stock programlarınızı güncellemeniz bile bu 150 mb boş belleği doldurabiliyor. İşin daha özüne inersek ChaChanın donma sorunu son derece kronik nedenlere bağlıdır. Çözülebilecek bir problemi yoktur ChaChanın karakteri budur telefonu yormadan kullanmaya çalışmaktan başka elimizden bişey gelmiyor. Ne fabrika yazılım desteği veriyor nede custom rom yükleme şansımız var.

Kısaca HTC ChaChanın donma sorunu giderilemez arkadaşlar.

musti

Fethiye'de yaşıyorum ve 20 yaşında telefon tamirini öğrendim ve 2 yılda bir üniversite bitirmek hobilerim arasındadır...
Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

24 Şubat 2013, 00:59

Htc chacha facebook tuşu ne işe yarar ? Nasıl kullanılır ?

htc chachamızı yedeklerimizi aldıktan sonra kapalı konumda elimize alıp başlayabiliriz :)

htc chacha A180E

ses kısma tuşuna ve aynı zamanda açma kapama tuşuna basılı tutunca hemen karşınıza boot menu gelecektir. ses açma ve kısma tuşarıyla menüde gezinebiliriz. hafıza kartımız cihaza takılı ise factory reset’i seçmeniz gerekiyor factory reset’in üzerine gelip açma kapama tuşuna basıyorsunuz karşınıza iki tane seçenek çııyor. clear user data (kullanıcı verilerini temizle) ses açma tuşuna basıp onaylarsak telefon kapanıp açılır herşey sıfırlanır(hafıza kartımıza dokunmaz). ses kısma tuşuna basarsakta yine telefon kapanıp açılır fakat format atmadan çıkmış oluruz. hafıza kartımız takılı değilse boot menüde factory reset diye bir seçenek görmeyiz.neden bu seçenek yok diye dünümeyelim ve clear stroge seçeneğinden format atmaya devam edelim.  clear stroge seçeneğini seçtikten sonra tüm işlemlerimiz bir önceki seçenekle aynı şekildedir. aynı şekilde işlem sırasını takip edip chachamızı formatlayabiliriz.

musti

Fethiye'de yaşıyorum ve 20 yaşında telefon tamirini öğrendim ve 2 yılda bir üniversite bitirmek hobilerim arasındadır...

Devamını Görüntüle