SON DAKİKA

HTC ChaCha Donma Sorunu

HTC ChaCha Donma Sorunu

Htc chacha hem dokunmatik hemde fiziksel tuşları bulunan android 2,3,5 versiyonu ile piyasada bulunan android meraklıları için başlangıç niteliğinde bir cihazdır. Birçoğumuz telefonun güzelliğini bir çoğumuz kullanışının güzel olabileceğini düşünüp htc chacha sahibi olduk. başlangıç için düşünülebilir fakat size hiç bir koşulda tam bir android keyfi yaşatamaz. nedenlerine gelecek olursak her tarafından kırpılmış özellikleri bizi çoğu zaman kısıtlar ve htcnin pazarlama stratejisi nedeni ile özellikleri düşük tutulmuş bir cihazdır ChaCha. Yazılım desteği kesinlikle ve kesinlikle alamayacağımız bir cihaz olmasıda kullanıcıların en büyük kanayan yarasıdır bence. asıl konumuza dönecek olursak siz ne zaman androidi çözerseniz işte o andan itibaren ChaCha size yetersiz kaldığını hissettirecek derecede donmalar yapıp işleri zorlaştıracaktır. siz ne kadar profesyonelleşirseniz chacha’nız o kadar tepkisiz kalacaktır.

Ne olursa olsun chachanın donma sorununu tek bir nedene bağlamamız imkansızdır. Başlangıçta yeterli gibi görünen 512 mb ram üstüne 800 mhz single işlemci ile size o düşündüğünüz performansı veremez ChaCha. Bir diğer problemde dahili belleğin çok saçma ama 150 mb olmasıdır.Sadece stock programlarınızı güncellemeniz bile bu 150 mb boş belleği doldurabiliyor. İşin daha özüne inersek ChaChanın donma sorunu son derece kronik nedenlere bağlıdır. Çözülebilecek bir problemi yoktur ChaChanın karakteri budur telefonu yormadan kullanmaya çalışmaktan başka elimizden bişey gelmiyor. Ne fabrika yazılım desteği veriyor nede custom rom yükleme şansımız var.

Kısaca HTC ChaChanın donma sorunu giderilemez arkadaşlar.

musti

Fethiye'de yaşıyorum ve 20 yaşında telefon tamirini öğrendim ve 2 yılda bir üniversite bitirmek hobilerim arasındadır...
Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

06 Kasım 2013, 01:34

Htc ChaCha Rom İndir

genel olarak kullanıcılar olarak ekran görüntüsü yani ekranımızdan anlık görüntü yakalamayı merak etmişizdir. birçoğumuz bunu farklı uygulamalar kullanarak yapmaya çalıştık ama chacha’mızın orjinal romunda zaten bu özelliğimiz mevcut. evet yanlış duymadınız hiç bir zahmete girmeden uygulama aramadan kolayca ekran görüntüsü alabiliyoruz. “nasılmı ??” dediğinizi duyar gibiyim. kısaca soyleyeyim. ekranımızın alt kısmında 4 adet yerleşik tuş bulunmakta sanırım herkes biliyordur sırasıyla home tuşu>seçenekler tuşu>geri tuşu>arama tuşu.

şimdi burda ekran görüntüsü yakalamak için yapmamız gereken yukarıda bahsettiğim ekranın hemen alt kısmındaki yerleşik tuşların en başında olan HOME tuşu ile birlikte telefonumuzun power (açma kapama) tuşuna basmamız. bastığımız anda zaten fotoğraf çekmiş gibi deklanşör sesi duyacağız. eğer sesi duyamazsak başarılı olamamışız demektir. tekrar denemekte aşırı fayda vardır. :) hatta önce power tuşu sonra Home tuşuna basarsak daha çabuk kavrayabiliriz.

ee deklanşör sesini duyanlar ekran görüntüsünü nerde bulacağını düşünmeye başlamıştır diye düşünerekten onunda yerinden bahsedersem sanırım sizlere yeterli bilgiyi aktarmış olurum.düşünmeyin hemen galeriden “dcım” adlı klasörün içinde fotonuz sizi beklemekte :)

musti

Fethiye'de yaşıyorum ve 20 yaşında telefon tamirini öğrendim ve 2 yılda bir üniversite bitirmek hobilerim arasındadır...

Devamını Görüntüle