SON DAKİKA

Samsung Galaxy Note 3 Morelocale2 Hatası (Çözüldü)

Samsung Galaxy Note 3 Morelocale2 Hatası (Çözüldü)

Samsung Galaxy Note 3 Türkçe dil yüklemek isteyen arkadaşlar hemen Morelocale uygulamasını denedi ama MoreLocale 2 is not granted a CHANGE_CONFIGURATION permission hatası verdi başarılı olamadı.Flaş atıp yüklemeye çalıştı yine olmadı :) Şuanda hiç bir flaş dosyasında Türkçe dil mevcut değil. SPT Supporttan TR için indirdiğimiz dosyadada malesef çıkmadı. Bunun için bizde başa dönüp Morelocale2 uygulamasının verdiği hatayı değerlendirip nasıl bu sorunu aşarız diye düşünürken sorunu çözdük.

Eğer sizde bu hatayı alıyorsanız sorununuz çokbasit.

htc-one-more-locale-pm-grand

 

İşlemlere başlamak için bilgisayarınızda Android SDK bulunmalıdır.

Yoksa size aynı işi yapan basit ve küçük bir uygulama ile yardımcı olalım.

Android SDK olmayanlar Minimal Adb Fastboot indirmek için tıklayın.

Verdiğimiz programı indirin ve kurun. Masa üstüne bir kısayol atacak. Ona tıklayıp çalıştırın siyah ekran cmd ekranı gelecek.

Samsung Galaxy Note3’ünüzü USB hata ayıklama modunu açarak pc’ye bağlayın.

Ardından cmd ekranında

Adb shell 

yazın ve enter yapın. Ardından

pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION

note 3 shell

yukarıdaki kodu kopyalayıp mouse ile sağ tıklayarak yapıştın. Orada klavye kısayolları çalışmaz çünkü. Enter e basın. üstteki resimdeki gibi olursa işlem tamamdır.

örnek resim

Screenshot_2013-11-22-15-02-10

musti

Fethiye'de yaşıyorum ve 20 yaşında telefon tamirini öğrendim ve 2 yılda bir üniversite bitirmek hobilerim arasındadır...
Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Yazıya 9 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

karakalem 19 Aralık 2013

işlemmi denedim fakat adb shell yazsığımda “device not found” uyarısı geldi usb hata ayıklama açık

admin 20 Aralık 2013

işletim sisteminiz nedir ? xp bir pc varsa sorunsuz yapabilirsiniz veya kies kurulumu driver için ?

curukcul 11 Şubat 2014

xp’ de denedim. kies kurdum. hala aynı hatayı almaktayım. bende de “device not found” uyarısı geldi. “usb hata ayıklama modu” ( usb debugging ) açık.

curukcul 11 Şubat 2014

ekstra olarak morelocale2 programının mı kurulu olması lazım?

Cevdet 18 Haziran 2014

Replika note 3 aldım
Telefon bana türkçe geldi fabrika ayarına döndürdüm ingilizce oldu şimdi tekrar türkçe yapmak istiyorum fakat hangi yolu izlemeliyim. Settings control diye yazarsanız malum menü ingilizce…

musti 18 Haziran 2014

replika note 3 türkçe yapmak için settings e girin ayarların başında küçük simgeleri vardır. başında A harfi simgesi olan kısımdan dilinizi değiştirebilirsiniz.

replika telefon 22 Haziran 2014

oLmuyo malesef bende aynı hatayı alıyorum

musti 23 Haziran 2014

bahsettiğimiz yöntemle oluyor arkadaşlar.. dikkatli yapın..

yener 21 Temmuz 2015

saolun arkadaslar işe yaradı.bende note3 e rusya romu android 5.0 attım orjinal ilk basta türkce vardı sonra telefone factory reset attım dil gitti.morelocal2 yi yukledim sonra bu işlemi yaptıktan sonra turkçe çalıstı saolunn 😀 😀

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

29 Eylül 2016, 11:22

Huawei G610 imei repair – Sigmakey

Merhaba arkadaşlar telefon aldığınızda Ram’i 1Gb diye alıyorsunuz ama 800 mb mi yazıyor bu durum 2Gb de olabilir ondada 1.75Gb yazar bunun sebebi telefon açılırken sistemin alt bileşenleri çalışmaya başlar bü yüzden boot süresi uzundur.Sistem açılmadan kullanıma hazır hale getirilmek istenir.Tabi ne kadar başarılı oldukları tartışılır.Bazı telefonlarda telefon yeni açıldığında 1 saniye gibi kısa süreliğine dokunmatik çalışmaz bu ram’i ve işlemciyi tamamen kullandığından kaynaklıdır yani normal bir durumdur.Firmaların amacı size hızlı bir şekilde hizmet sunmaktır ama biraz daha geliştirilirse daha iyi olurdu ne biliyim 2.25 gb ram olsa ama 2Gb diye gözükse ya da 1.25Gb olsa sistem bunu 1Gb olarak görse içimiz daha çok rahat ederdi böyle kazıklanmış hissi veriyor :D Ama herkes aynı durumda öyleyse paniğe gerek yok arkadaşlar.Normal bir durum.

1gb-ram-800mb-gözüküyo-kazıklandım-mı-cokbasit.org

musti

Fethiye'de yaşıyorum ve 20 yaşında telefon tamirini öğrendim ve 2 yılda bir üniversite bitirmek hobilerim arasındadır...

Devamını Görüntüle