SON DAKİKA

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 SPT İmei Repair

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 SPT İmei Repair

Samsung Galaxy S4 T-mobile SGH-M919 İmei Repair SPT box

Screenshot_2013-11-28-16-17-52

Evet arkadaşlar şimdide Samsung Galaxy S4 modelinin T-mobile operatörü için üretilmiş olan SGH-M919 modeli imei repair ve unlock etme yönteminden bahsedeceğim.

öncelikle cihazımızı download moda almamız gerekiyor.

Samsung Galaxy S4 Download Moda Alma : Ses kısma tuşu + home tuşu + power açma kapama tuşuna aynı anca basılı tutacağız. karşımıza gelen ekranda ses açma tuşu ile continue’ye tıklayarak download moda geçmiş olacağız.

Sptyi açıp modelimizi SGH-M919 olarak ayarlayıp cihazımızı USB kablo ile bağlıyoruz. Re-scan yapıp yeni çıkan port numarasını seçip Repair Toolstan Reset Default EFS ye tıklayıp işlem tamamlanıncaya kadar bekliyoruz. işlem sonucunda telefonumuz açılacaktır.bu arada SPT box’ımıza RJ45 UART kablomuzu bağlayıp sptden box’un port numarasını seçiyoruz.

Service toolsa gelip Repair imei ve Unlock işaretledikten sonra hasar görmüş imei numaramızı Repair imeinin yanındaki kutucuğa yazıp Factory mode tıklıyoruz. işlem tamamlanınca All Jobs Done gibi bir uyarı alacaksınız ve telefonunuz yeniden başlayacak. Telefonun açılması bir kaç dakika sürebilir müdahale etmeyiniz. açılınca yeniden dil seçimi yapıp kurulumu yaptığınız takdirde artık telefonunuzu eskisi gibi kullanabilirsiniz.

Bu anlatımdan kaynaklı oluşabilecek sorunlardan ben ve cokbasit.org sorumlu tutulamaz. bütün sorumluluk son kullanıcı yani size aitttir unutmayınız. biz sadece hasar görmüş cihazlar için sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.Gerekli bilgi ve beceriye sahip olan arkadaşlar zaten sorunsuzca halledebileceklerdir.

sgh-m919-tmobile-s4-imei-repair

 

 

musti

Fethiye'de yaşıyorum ve 20 yaşında telefon tamirini öğrendim ve 2 yılda bir üniversite bitirmek hobilerim arasındadır...
Başlıklar: , , , , , , , ,

Yorumlar

Yazıya 6 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

yüksel 17 Nisan 2014

İyi günler yurt dışından samsung s4 i9500 getirttim. Telefoncuda imei kırılması için verdim birkaç gün uğraştığını ve telefonun M919 yazılımına ait telefon olduğunu söyledi. Sonra yaptım dedi gittim telefonu aldım Telefonu resmen mafetmiş. Tel bana geldiğinde tüm sensörleri ile çalışıyordu şimdi sadece arama yapan sıradan bir telefona dönüştü. Geri döndür telefonu dedim onuda yapamadı. Şimdi bana yardımcı olacak birini arıyorum. ayaz_yuksel06@hotmail.com. Tel numaram 0546 623 94 40 Ne yapmam gerektiğini bilen birileri varsa yardımını bekliyorum.

musti 24 Haziran 2014

siz i9500 getirdiğinize eminseniz m919 yazılımı atılması mümkün değil ama yurt dışından getirdim diyorsunuz belki m919 modeli getirtmişte olabilirsiniz. bunu yapacak olan kişi telefonu kime götürdüyseniz odur. orjinaline çeviremiyorsa bu işten anlamıyordur. i9500 ise zaten bir kere imei değişince efs yapısı bozulduğu için orjinaline dönmek söz konusu değildir.

Dogukan 11 Temmuz 2014

Abi bana halam s4 m919 getirdi.Telefonu pasaporta işleticektik ama halam gitmek zorunda kaldı bu yüzden amcam bir tanıgına verdi o da imei attı.Sanırım klon imei oluyor bu iş.İlk sim kartı taktıgımda sebeke aorunu yasadım bir sure sonra kartı hic algılayamamaya basladı acıldıgında pin girisi istiyor ama turkcelle falan yazmıyor (Searching) yazıyor.Samsung servisine gittim tekrar imei atılırsa % 95 duzelir dediler.Sence olur mu?

musti 25 Temmuz 2014

bencede olur yeniden yaptır.

Doğukan 21 Temmuz 2014

Ben bu.şekilde nokia telefonun imeini samsung galaxy s4 m919 a atabilirmiyim?Yardımcı olursan sevinirim.Anlatım için teşekkürler.

musti 25 Temmuz 2014

sptboxunuz varsa yapabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

17 Eylül 2013, 01:36

LT26i riff box imei repair

merhaba , en çok aranan konulardan biriside riff box ile lt26i sony ericsson modeli imei repair yapılıyor mu oluyor.

 

Malesef riff box ile şuan lt26i modeline işlem yapılmıyor. ilerleyen zamanlarda belki bi şeyler yapılabilir .

musti

Fethiye'de yaşıyorum ve 20 yaşında telefon tamirini öğrendim ve 2 yılda bir üniversite bitirmek hobilerim arasındadır...

Devamını Görüntüle