SON DAKİKA

Android Sanal Home Tuşu Yapma

Android Sanal Home Tuşu Yapma

Android cihazların açık kaynak kodlu olması ve istediğiniz kolayca uygualamlar ile yapabilmeniz diğer işletim sistemlerine göre avantaj olarak görülmelidir.Yani yaşadığımız olay android bir cihazın home dokunmatiğinin bozulması ve bunu uygulama ile yapabilmekle ilgilidir.

Androidde ekranın altında sanal home tuşu oluşturmak için öncelikle cihazımızda root yetkisi bulunmalıdır. Yani önce cihazımızı root etmemiz gerekiyor.

Root işlemini gerçekleştirdikten sonra Root Browser veya benzeri bir dosya yöneticisi program ile //system/build.prop dosyasını açıp aşağıdaki kodu ekliyoruz.

#Softkeys Mod
qemu.hw.mainkeys=0

ve kaydet deyip superusere izin veriyoruz.Ardından cihazımızı yeniden başlatıyoruz ve artık ekranın alt kısmında sanal home tuşumuz hazır. Hemen aşağıda resimli olarakta anlattım anlayamayanlar için kolaylık olacağını düşünüyorum.

 

Rootlu S4’ümüze Root Browser da kurduk ve işleme başladık.

Root Browser ı açıyoruz;

 sanal-home-tusu-cokbasit1

Ana dizinde system klasörünü açıyoruz,

sanal-home-tusu-cokbasit2

bu klasörde işaretlediğim build.prop dosyasını açıyoruz,

sanal-home-tusu-cokbasit3

build.prop dosyasını işaretlediğim RB Text Editör ile düzenleyebilirsiniz.

sanal-home-tusu-cokbasit4

build.prop u RB Text Editör ile açıp dosyanın en altına gördüğümüz kodları yazıp sağ üstte pil yüzdesinin altında görünen kaydet simgesi ile kaydet diyoruz ve devam ediyoruz.

sanal-home-tusu-cokbasit5

Gelen Superuser isteğine izin ver deyip kaydetmeyi onaylıyoruz,

sanal-home-tusu-cokbasit6

Resimdeki gibi komuta izin verilince ekranda bildirimler görünür ve dosya kaydedilmiş olur.

sanal-home-tusu-cokbasit7

Artık Root Browseri kapatıyoruz ve Telefonumuzu Yeniden Başlatıyoruz.Telefonumuz açılınca resimde göründüğü gibi artık ekranın en alt kısmında sanal tuşlarımız hazır. Güle Güle kullanın.

sanal-home-tusu-cokbasit8

Avatar
Latest posts by musti (see all)
Başlıklar: , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

08 Ekim 2016, 11:58

Samsung Android Download Moda Alma Ve Download Mod Çıkarma

Merhaba arkadaşlar , özellikle android cep telefonlarında download mod önemli bir şeydir. Cihazınıza yazılım yüklemek için Download Moda almanız gerekiyor. Zor bir şey değil gayet basit.

Download Moda almak için

Ses Kısma + Orta Tuş (Home ) + Power tuşlarına basın. Ardından gelen ekranda ses verme ile onaylayın download moda girdiniz  :)

samsung-download-mode

Burada bilgisayarınıza bağlayarak istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. ( Root etmek , yazılım güncellemek vs . )

Diğer bir önemli nokta ise yazılım vs den vazgectiyseniz veya bu moda siz almadınız kendiğilinden geçti ama nasıl çıkacağınızı bilmiyorsunuz.  Buradan çıkarmak da gayet basit. Öncelikle telefonunuz bataryası  çıkan bir model ise batarya sökün takın tamamdır direk normal açacaktır. Ama A3 , A5 , A7 , E5, E7 gibi bataryası çıkmayan bir model ise yapacağınız işlem direk olarak şöyle

Ses verme ve Power tuşlarına basılı tutun. Yaklaşık 30 saniye basınca cihaz moddan çıkacak ve direk yeniden başlayacaktır.

Aklınıza takılan yada yapamadığınız bir işlem olursa yorum yapabilirsiniz.

Avatar
Latest posts by musti (see all)

Devamını Görüntüle